«Між двох вогнів»: чому лише Козловський бореться проти «Арени Львів»?

Місцевий олігарх не може «домовитись» із чиновниками, аби за безцінь орендувати стадіон «Арена Львів».

Все почалось із того, що нещодавно Українська асоціація футболу позбавила стадіон “Україна” 3-ї категорії, яка дозволяє проводити на ньому матчі Української прем’єр-ліги. Саме тут мали намір проводити домашні матчі ФК «РУХ» та ФК «Львів».

УАФ на своєму сайті виклала список стадіонів, які станом на 9 липня відповідають структурним критеріям категорій асоціації. Головна зміна серед категорій у львівського стадіону “Україна”, який втратив 3-ю категорію і був переведений в список стадіонів 2-ї категорії.  Це означає, що відтепер на ньому не можуть проводитися матчі Української Прем’єр-ліги.

Проте у Львові є дві команди, які представляють місто в УПЛ. Це ФК «РУХ» та ФК «Львів». Самец і команди планували грати на цьому стадіоні в сезоні 2021-2022. Зрозуміло, що після таких перетрубацій погляд обох команд відразу впав на інший стадіон, який був збудований спеціально до «Євро 2012» – Арену Львів. Проте власник клубу «РУХ» ніяк не може домовитись про оренду «Арени» на вигідних для себе умовах.

Керівництво ФК «Львів» майже одразу ж досягло угоди з представниками «Арени Львів» про те, що команда домашні матчі нового сезону Прем’єр-ліги буде проводити на цьому стадіоні.

Проте президент ФК «РУХ», відомий львівський бізнесмен та фігурант контрабандних скандалів, ніяк не може домовитись із директоркою «Арени Львів» Ольгою Манько. Подейкують, що Козловський намагався «вибити» пільги для ФК «РУХ», щоб клуб міг виступати фактично за безцінь. Проте Ольга Манько не пішла назустріч місцевому олігарху і навіть заявляла, що Григорій Козловський погрожував їй та її сім’ї.

“Весь попередній сезон «РУХ» і «Львів» працювали вдвічі менше за собівартість обслуговування футбольного поля стадіону. Ми – державне підприємство, яке працює в ринковій економіці, ми не можемо працювати собі в збиток. Запропоновані стадіоном умови не підходять цим футбольним клубам, як і стадіону не підходять запропоновані клубами умови.

Рух і Львів маніпулюють цифрами. Вони готові платити 210 тисяч гривень за матч, але не готові платити за підігрів поля. А у цих команд є матчі в грудні. У минулому році, коли вони відмовлялися платити за підігрів, наше поле в березні вже не було придатним, щоб зустріти збірну. Наші умови – 210 тисяч гривень плюс підігрів газону. Вони не просто лояльні, а ледь дотягують до собівартості. Я не дозволю, щоб трав’яне покриття Арени Львів дійшло до такого рівня, як на стадіоні «Україна». Я не питаю у Козловського, чому в Гранд Готелі номери коштують дорожче, ніж в Будапешті чи Відні. Я вибираю те, що можу оплатити.

Я – футбольна людина, бо переживаю за майбутнє цього стадіону, за державний інфраструктурний об’єкт, за надбання, яке стало символом Євро-2012. Ми не створюємо перешкод і не висуваємо претензій, коли грає збірна України. Ми швидко укладаємо договори і погоджуємо ціну. Я переживаю за експлуатацію цього об’єкта.

Козловський постійно мені погрожує. Також погрожує працівникам арени. Робить це відкрито і не зовсім у гідний спосіб. По-друге, підконтрольні Григорію Петровичу ЗМІ травлять мою сім’ю, яка перебуває в Києві. По-третє, я вважаю, що 90-ті роки закінчилися. По-четверте, призначати керівників державного підприємства – це повноваження міністра молоді та спорту України, а не Козловського», – пояснила Ольга Манько.

Останні її слова ймовірно пов’язані із заявами Козловського про те, що «директором «Арени Львів» призначили жінку, яка не розуміє, що таке футбол».

Крім того, ФК «РУХ» також публікував документи, які ставили під сумнів стан стадіону «Арена Львів», натякаючи на його аварійність.

От і маємо дивину: спочатку Козловський і його ФК «РУХ» роблять усе задля дискредитації стадіону «Арена Львів» та його керівництва, а у результаті хочуть саме там проводити свої домашні матчі. Причому, бізнесмен, який звик «купувати» політиків та їхні рішення, хоче отримати таку ціну оренди стадіону, яка буде нижчою, ніж собівартість обслуговування цього об’єкту.

На це навіть відреагував земляк, партнер і вічний друг Григорія Козловського Голова комітету збірних УАФ Мирон Маркевич. Він висловив свою думку щодо ситуації з “Ареною Львів” та стадіоном “Україна”. Відомий тренер прямо сказав, що ФК «РУХ» слід укласти адекватну угоду із керівництвом «Арени Львів».

“Я не знаю хто і кого тут хоче підставити, але є непотрібний конфлікт, який потрібно вирішувати.

Є хороший стадіон – “Арена Львів”. Потрібно, щоб він жив. Хочеться, щоб львівські клуби знайшли все-таки компроміс і грали саме на цьому стадіоні.

Це один з найкрасивіших стадіонів Європи, а на стадіоні “Україна” життя немає. Умови на стадіоні – безпека гравців.

Я закликаю команди все-таки знайти компроміс і грати свої матчі на “Арені Львів”. Я як житель Львова хочу приходити на футбол і дивитися його в нормальних умовах”, – сказав Маркевич.

У відповідь на це ФК «РУХ» також зробив заяву, у якій вказав на маніпуляції з боку УАФ та керівництва «Арени Львів».

Такі конфлікти та рішення стали причиною того, що лише ФК «РУХ» в особі Григорія Козловського продовжує боротьбу за стадіон «Україна» у Львові. Саме в його інтересах, аби цьому об’єкту знову надали третю категорію, оскільки «РУХ» виступає в УПЛ. Але якщо на перший погляд вам здасться, що «цигарковий бізнесмен» Козловський дбає про відверто культовий спортивний об’єкт Львова, то це лише «дим», який він пускає усім в очі. Справа тут у грошах. Для чого платити більше, якщо є шанс наплювати на все і отримати пільги у незаконний спосіб?

Так, Григорій Козловський звик «рішати» всі справи у такий спосіб, але тут «коса» знайшла свій «камінь».

Раніше ми писали:

“Помста”: на стадіоні “Україна” заборонили проводити матчі УПЛ, “Рух” Козловського готовий припинити існування.