Світоліна здобула “бронзу” на Оліміпійських іграх в Токіо (відео)

Шоста ракетка світу Еліна Світоліна у драматичному матчі обіграла Олену Рибакіну з Казахстану (№20 WTA) і завоювала для України п’яту “бронзу” Ігор-2020.

Поєдинок у Токіо завершився з рахунком 1:6, 7:6 (7:5), 6:4, пише “Обозреватель”.

Ця медаль стала першою олімпійською нагородою в історії українського тенісу.

Коментуючи свій успіх Світоліна зізналася, що віддала на корті всі сили і у неї підкошуються ноги.

Під час післяматчевого флеш-інтерв’ю трапився курйозний епізод. Журналіст в прямому ефірі попросив Світоліну дати йому автограф. Еліна з посмішкою розписалася на панамі репортера.

Перший сет складався невдало для нашої співвітчизниці. Еліна грала другим номером і набирала очки більше завдяки помилкам суперниці. Видно було, що Світоліна перебуває в розібраному психологічному стані і їй ніяк не вдавалося налагодити свою гру. Вона не встигала за довгими м’ячами, не витримуючи ритму опонентки.

За рахунку 1:4 у Світоліної, як і раніше, не працювала перша подача, а з другої Рибакіна гостро контратакувала. Кілька подвійних помилок у кінцівці призвели до поразки 1:6.

У другій партії українка намагалася переламати хід матчу, але їй так і не вдалося поліпшити відсоток першої подачі і зменшити відсоток подвійних помилок. Рибакіна приймала удари практично на задній лінії, легко створюючи гостроту у відповідь. Еліна переважно перебувала на метр глибше до сітки.

За рахунку 1:3 найкраща тенісистка України мала шанс вирівняти гру. Вона завела себе, зрівняла рахунок і потім виграла свою подачу. Ведучи 4:3, Світолінiй вдався перший по-справжньому ефектний удар у матчі, коли вона замаскувала свій укорочений удар.

У напруженому 9-му геймі Еліні вдалося взяти свою подачу. У наступних двох тенісистки обмінялися легкими перемогами. Світоліна могла б перемогти, не доводячи справу до тай-брейка, але за рахунку 30:30 влучила в сітку.

У вирішальних моментах українка сконцентрувалася і в драматичному тай-брейку перемогла Рибакіну, зрівнявши рахунок у грі 1:1.

У вирішальній партії у Світоліної стало більше активних дій. Вона стала більше ризикувати, піднявши темп своїх ударів, але повести в рахунку Еліні не вдалося. Програш своєї подачі на старті сету дозволив Рибакіній повести 3:0. Поступаючись 1:4, Світоліна знайшла в собі сили зрівняти рахунок, а потім і вирвати перемогу.