Українці здобули перші медалі Паралімпіади-2020

Українка Євгенія Бреус здобула “бронзу” Паралімпійський ігор 2020 року у Токіо.

Наша співвітчизниця обіграла в малому фіналі Єву Хаймаші з Угорщини в змаганнях з фехтування на візках – 15:10, пише “Обозреватель”.

Свій шлях до нагороди Бреус розпочала з поразки в першому матчі кваліфікаційного раунду, але виграла наступні три сутички і пройшли в плей-оф, де отримала шостий номер посіву.

В 1/8 фіналу українка впевнено розгромила представницю Паралімпійського комітету Росії – 15: 7, потім вибила третю сіяну – фехтувальницю з Китаю – 15:11. Однак в півфіналі не змогла втримати перевагу над Ніно Тібілашвілі з Грузії – 12:15.

На Іграх в Токіо Україну представляють 143 спортсмени в 15 видах спорту. Найбільше наших співвітчизників виступить в плаванні (40) і легкої атлетики (32).

Україна здобула перші медалі на Паралімпіаді-2020: бронзу виграла фехтувальниця Євгенія Бреус, срібло здобув плавець Антон Коль.

Джерело: “Суспільне

Деталі: Дебютну нагороду для української команди здобула 38-річна фехтувальниця Євгенія Бреус. Це друга “бронза” шаблістки на Паралімпіадах.

Євгенія змагається на шаблі у фехтуванні на візках, у класифікації А.

У 1/8 фіналу Ігор у Токіо українка впевнено розгромила представницю ПКР – 15:7, тоді вибила третю сіяну (фехтувальницю з Китаю) – 15:11. Однак у півфіналі не змогла втримати перевагу над Ніно Тібілашвілі з Грузії – 12:15, відповідно отримала місце у матчі за “бронзу”.

Суперницею українки була Єва Андреа Гаймасі з Угорщини – фехтувальниця, що вигравала медалі Паралімпіади у рапірі, але в Токіо-2020 виступає одразу в двох класах.

Бреус змогла повести в рахунку від початку матчу і зрештою перемогла 15:10 – це “бронза”.

Також Україна здобула першу срібну медаль на Паралімпіаді-2020. Її володарем став плавець Антон Коль, пише УП.

31-річний український плавець Антон Коль вдруге змагався на Паралімпійських Іграх. У 2016-му він здобув дві бронзові нагороди на Іграх у Ріо-де-Жанейро – на дистанціях 50 метрів та 100 метрів на спині.

Коль змагався від України у класі S1 з вродженою вадою опорно-рухового апарату. Крім медалей на Паралімпіадах він здобув нагороди на рівні чемпіонатів світу та Європи.

Український плавець одразу ж боровся у фіналі за медалі Олімпійських Ігор. Його головними опонентами були ізраїльтянин Іяд Шалабі та італієць Франческо Беттелла.