Чехія сенсаційно вибила Нідерланди з Євро-2020 і вийшла у чвертьфінал

Збірна Чехії у матчі 1/8 фіналуЄвро-2020 сенсаційно здолала Нідерланди.

Поєдинок у Будапешті на Пушкаш-Арені завершилася з рахунком 0:2, пише “Обозреватель”.

Зустріч почалася дуже гостро. Вже на 1-й хвилині де Лігг небезпечно бив головою. У наступні півгодини атаки накочували то в одну сторону, то в іншу. У Нідерландів виділявся Мален, який проявляв активність на лівому фланзі.

Чехи не відсиджувалися в обороні, огризаючись небезпечними випадами. На 22-й хвилині Шевчик відмінно накинув на лінію воротарського з правого крила, а Соучек головою в падінні, не влучив у ворота.

До 30-ї хвилини гра трохи заспокоїлася і Нідерланди початку перепасовуватися в центрі поля. Чехія другим номером намагалася відповісти контратаками. Одна з таких на 38-й хвилині ледь не завершилася голом. Барак бив щічкою на техніку з кута воротарського, але де Лігт встиг накрити м’яч.

На останніх хвилинах тайму Нідерланди притиснули суперника до їхніх воріт. Депай скинув на Ван Анхолта, але останній не влучив у ворота.

Після перерви ситуація загострилася та межі. Спершу Мален після розіграшу м’яча на своїй половині поля по центру вибіг один на один. Голландець не надто різко пішов вправо і Вацлік в падінні зміг видряпати м’яч.

Чеська збірна моментально організовує відповідь. Шик вибігав один на один зі Стекеленбургом. На його шляху опинився де Лігт і центральний захисник в падінні пiдбив м’яч рукою.

Після відеоперегляду російський арбітр Сергій Карасьов скасував жовту картку, видаливши захисника “Ювентуса”.

Це окрилило чехів. Вони стали заграли першим номером, різноманітно атакували і на 68-й хвилині відкрили рахунок. Барак подав з кутового на дальню штангу, Калас скинув на протилежну, звідки Томаш Голеш головою метушня м’яч в ворота.

У Нідерландів нічого не складалося ні в атаці, ні в нападі, і за 10 хвилин до фінальної сирени вони пропустили другий гол.

Все той же Голеш завершив контратаку точним пасом в штрафний на набігаючого Патрика Шика і бомбардир оформив остаточний результат.

У чвертьфіналі підопічні Ярослава Шілгавого зіграють 3 липня з Данією. Початок о 19:00.

Нідерланди – Чехія 0:2 (0:0, 0:2)

Голи: 0:1 – 68 Голеш, 0:2 – 80 Шик.

Нідерланди – Стекеленбург, Думфріс, де Врей, Блінд (Тімбер, 81), ван Анхолт (Бергейс, 81), де Рон (Вегорст, 73), де Йонг, Вейналдум, де Лігт, Мален (Промес, 57), Депай.

Чехія – Вацлік, Калас, Челюстка, Цоуфал, Кадержабек, Барак (Саділек, 90), Голеш (Крав, 86), Соучек, Масопуст (Янкто, 79), Шевчик (Гложек, 85), Шик (Крменчік, 90).

Попередження: Думфріс (46), Цоуфал (56), де Йонг (84).

Вилучення: де Лігт (55).

Збірна Данії пробилася до чвертьфіналу, з великим рахунком здолавши в 1/8 фіналу Уельс.