Італія вийшла у чвертьфінал Євро-2020, здолавши Австрію

Збірна Італії здолала Австрію в 1/8 фіналу Євро-2020 у Лондоні на легендарному “Уемблі”.

Матч завершився в додатковий час із рахунком 2:1. Після перших 90 хвилин була зафіксована нульова нічия.

Для італійців це стало 17-ю перемогою в 36 матчах. Ще 8 ігор завершилися внічию, пише Обозреватель”.

За винятком поодиноких епізодів початок матчу вiдбувався в спокійному темпі. Італійці прогнозовано володіли абсолютною ініціативою, проте в завершальних стадіях атак надмірно метушилися.

До середини тайму Італія неспішно перекочувала м’яч у центральному колі, на що трибуни періодично невдоволено свистіли, вимагаючи більше екшену.

Австрійці нічого не могли протиставити титулованому супернику і за нечастих спроб налагодити комбінаційну гру допускали багато браку в передачах.

На 32-й хвилині Чіро Іммобіле створив перший по-справжньому небезпечний момент. Його дальній удар потрапив у хрестовину воріт Бахманна.

Австрія гасила темп до комфортного для неї рівня, що не викликало особливого невдоволення в італійців. Темп ніяк не можна було назвати швидким.

Під завісу тайму підопічні Фоди збільшили свій відсоток володіння м’ячем. Арнаутович став проявляти активність на правому фланзі, але ні до чого суттєвого це не призводило.

Друга половина почалася з небезпечного удару Алаби. На 52-й хвилині найдосвідченіший гравець австрійської команди прямим ударом зі штрафного з 18 метрів закрутив м’яч у сантиметрах і над стінкою, і над ближньою “дев’яткою”.

Складалося відчуття, що Італія не знала, що робити з такою насиченою обороною Австрії. Також не було фірмових італійських обіграваннь один в один. На 63-й хвилині футболісти з Австрії ненадовго загострили ситуацію, але удар Арнаутовича став легкою здобиччю Доннарумми.

Через кілька хвилин Марко Арнаутович несподівано відкрив рахунок, але Ентоні Тейлор після підказки VAR скасував гол через офсайд.

Манчіні необхідно було терміново щось робити і він випустив Пессінi і Локателлі, що відразу оживило атаку, але ненадовго. Австрія ледь не заробила пенальті, а кінцівку провела повним складом на полі суперника.

Розв’язка настала в овертаймі. На 95-й хвилині оборона збірної Австрії допустила катастрофічний ляп, забувши про Федеріко К’єза на фланзі, і нападник “Ювентуса” зробив рахунок 1:0.

Австрійці спробували відігратися, але через 10 хвилин отримали другий гол. Ачербі поборовся за м’яч у центрі штрафного і вже в падінні відкинув м’яч Пессінi.

Після цього італійці стали тягнути час і поплатилися за це. На 114 хвилині Саша Калайджіч набіг на ближню штангу під час подачі кутового, впав, але дотягнувся головою до м’яча, проштовхуючи його в ближній кут.

У чвертьфіналі підопічні Манчіні зіграють у Мюнхені з найкращим у дуеті Бельгія/Португалія. Початок о 22:00.

Італія – Австрія 2:1 (0:0, 0:0, 2:0, 0:1)

Голи: 1:0 – 95 К’єза, 20 – 105 Пессіна, 2:1 – 114 Калайджіч.

Італія – Доннарумма, Спінаццола, Бонуччі, Ді Лоренцо, Ачербі, Жоржина, Верратті (Локателлі, 67), Берарді (К’єза, 84), Барелла (Пессіна, 67), Лоренцо Інсіньє (Крістанте, 108), Іммобіле (Белотті, 84).

Австрія – Бахманн, Алаба, Лайнер (Тріммель, 114), Драгович, Хінтереггер, Грілліч (Шауб, 105), Шлагер (Грегоріч, 105), Лаймер (Ільзанкер, 114), Баумгартнер (Шопф, 90), Забітцер, Арнаутович (Калайджіч , 97).

Попередження: Арнаутович (2), Ді Лоренцо (50), Барелла (51), Хінтереггер (103), Драгович (120).

Нагадаємо, що австрійці в 3-му турі групового етапу Євро-2020 обіграли Україну.

Незважаючи на поразку, наша команда змогла вийти в 1/8 фіналу і зіграє проти Швеції.