Найдовша серія пенальті в історії: визначився переможець Ліги Європи (фото)

Іспанський “Вільярреал” обіграв англійський “Манчестер Юнайтед” і вперше у своїй історії став переможцем Ліги Європи.

Фінальний поєдинок відбувся у Польщі на міському стадіоні Гданська.

Основний та додатковий час завершився з рахунком 1:1, а в серії пенальті, яка стала найдовшою в історії турніру, більш вдалим були іспанці (11:10), пише “Обозреватель”.

До цього “Вільярреал” і “Манчестер Юнайтед” чотири рази зустрічалися між собою і кожен раз підсумковий рахунок був – 0:0.

Польський фінал почався в невисокому темпі. Обидві команди не поспішали ризикувати, подовгу розігруючи м’яч в центрі поля.

Поступово перевага по володінню м’ячем перейшло до МЮ, проте англійцям ніяк не вдавалося підібрати ключі до оборони суперника. “Вільярреал” першу половину тайму теж мав дуже мало моментів. Голкіпер манкуніанців Девід Де Хеа не можна сказати, що відпочивав, а й в роботу вступав вкрай рідко.

Ситуація змiнилася на 30-й хвилині. 30-річний нападник “Вільярреала” Жерар Морено виграв позиційну боротьбу у Лінделефа і після подачі зі стандарту Парехо з літа переправив м’яч в сітку – 1:0.

Після перерви “червоні дияволи” віддали ініціативу супернику і ледь не поплатилися за це другим голом. Але незважаючи на невелику “пожежу” у своєму штрафному, “Манчестеру” на 55-й хвилині вдалося зрівняти рахунок.

У додатковий час глядачі голів не побачили і доля трофею вирішилася в серії післяматчевих пенальті, яка видалася неймовірно ефектною.

Командам для виявлення переможця знадобилося виконати 22 удари. У вирішальний момент голкіпер “Вільярреала” Руллі реалізував свій удар з “точки” і тут же відбив постріл колеги з МЮ Де Хеа.

Таким чином, іспанський клуб вперше в своїй історії завоював європейський трофей.

“Вільярреал” Іспанія – “Манчестер Юнайтед” Англія 1:1 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0), по пенальті – 11:10

Голи: 1:0 – 29 Жерар Морено, 1:1 – 55 Кавані.

Серія пенальті: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5, 6:6 , 7:6, 7:7, 8:7, 8:8, 9:8, 9:9, 10:9, 10:10, 11:10.

Вільярреал – Рульі, Фойт (Перес, 88), Пау Торрес, Рауль Альбіоль, Педраса (Альберто Морено, 88), Пареха, Піно (Пако Алькасер, 77), Трігерос (Мойсес Гомес, 77), Капу (Раба, 120), Бакка (Коклен, 60), Жерар Морено.

Манчестер Юнайтед – Де Хеа, Уан-Біссака (Мата, 120), Шоу, Байї (Туанзебе, 116), Лінделеф, Бруну Фернандеш, Погба (Джеймс, 115), Мактоміні (Теллес, 120), Кавані, Грінвуд (Фред, 100 ), Решфорд.

Попередження: Капу (54), Байї (82), Фойт (84), Кавані (113).