“Спорт поза політикою”: призер Олімпіади у Токіо Горуна і мер Дніпра підтримали Магучіх

Український каратист, бронзовий призер Олімпіади у Токіо Станіслав Горуна став на захист іншої бронзової призерки Ярослави Магучіх, яка обіймалася з росіянкою Марією Ласіцкене.

Горуна написав відповідний пост у Facebook.

Дослівно:

“Спорт, мать вашу, поза політикою!!! Спорт – це вид діяльності. Для більшості спортсменів національної збірної України це професія і справа життя. Відчепіться від спортсменів з вашою ****ною політикою.

Спортсмен займається своїм ремеслом. Фотографія на п’єдесталі з суперником або другом – це його частина. П’єдестал – це унікальне та виключне місце поваги, яке зводить разом лиш на момент кількох успішних атлетів завдяки їхній роботі над собою і результативним виступам. Не більше не менше. Нема “зради” у фото Магучіх з Ласіцкене.

Інколи в цей короткий момент через визнання одне одного як рівних, зароджується міцна дружба або просто хороші відносини. Нема зради у привітаннях Нікольченко і Вєрняєва своїх опонентів по спорту”.

“Грузіть спортсмена за його політичні прояви, але від**іться від спортсменів за особисті відносини, які сформувались на підставі далеких від політики речей”.

“Олімпіада доводить всім однозначно, що спорт поза політикою!! В Олімпіаді немає політики!”

“Залиште політику державним діячам і не вплітайте політику в усе підряд”.

Натомість відомий український параолімпієць Андрій Демчук у коментарі до посту Горуни не погодився з його позицією.

 

“Все навколо має відношення до політики, бо кожен з людей зазвичай громадянин певної країни. А це накладає певні обмеження і можливості. А у українських олімпійців/топових атлетів є такий бонус як підтримка різного роду структур: ЗСУ/ДИНАМО/ і т.д., що теж повинно бути не лише матеріальним бонусом, але і вимогою певного роду поведінки”, – вважає він.

Демчук зазначив, що для нього як уболівальника Магучіх її поведінка неприємна, “м’яко кажучи”, а як для українця ця поведінка для нього “шок”.

Що важливо:

2020 року Горуна був обраний депутатом Львівської районної ради від партії “Самопоміч”.

Реакція мера Дніпра Філатова

Після реакції українців та Міноборони на спільне фото бронзової призерки Олімпіади українки Ярослави Магучіх з росіянкою Марією Ласіцкене, на підтримку Ярослави виступив мер Дніпра Борис Філатов.

Філатов у Facebook написав:

“Ти виграєш олімпійську медаль. Тебе переповнюють неймовірні емоції. Тебе – 19-річну дівчину, зовсім дитину, юну, безглузду, таку, що зовсім не бачить ніякого життя за нескінченними виснажливими тренуваннями. Ти робиш фотографію. Може навіть не розуміючи в той момент своєї маленької, але такої непростимої помилки. І тебе починають цькувати. Тисячі диванних “патріотів”, які зробили для своєї країни в тисячу разів менше, ніж ти”.

Нагадаємо: