Євро-2020: Англія здолала Хорватію

Збірна Англії мінімально обіграла команду Хорватії в матчі 1-го туру групового етапу Євро-2020.

Поєдинок квартету D відбувся на лондонському “Вемблі”.

Господарі з перших хвилин захопили ініціативу, влаштувавши справжній штурм воріт Ліваковича, пише “Обозреватель”.

Калвін Філіппс дуже вдало створював баланс англійців у центрі поля.

Уже на 5-й хвилині збірна Англії могла відкривати рахунок стрімко втікши в контратаку, але кручений удар Фодена прийняла на себе штанга.

Хорватський захист насилу справлявся зi швидкими передачами, залишаючи порожні зони на підходах до свого штрафного.

Англія повністю притиснула суперника до своїх воріт, не дозволяючи навіть підняти голову гостям.

Хорватські центральні півзахисники Брозович, Ковачич. Модрич, завдання яких було організовувати атаки, перші 20 хвилин перебували повністю без м’яча. Дуже потужна Англія тотально домінувала на полі.

Хорватські футболісти розташовувалися в середньому блоці, не ризикуючи виходити з оборони далекими передачами

Ближче до кінцівці тайму запал англійців вичерпався і вони взялися до нудної перепасовки бiля центрального кола. Кінцівка пройшла без моментів.

Відкрити рахунок господарі змогли відразу після перерви. На 57-й хвилині розкішна комбінація англійців завершилася точним ударом Рахіма Стерлінга. Форвард отримав чудовий пас від Філіпса, зміг знайти простір у штрафному і відправити круглого в ворота.

Забивши гол, англійці ввімкнули режим енергозбереження, водночас нічого не дозволяючи зробити опонентам. Один із лідерів хорватської збірної Лука Модрич був постійно під контролем. Якщо він і отримував м’яч, то це траплялося далеко від штрафного майданчика.

Перший удар у створ воріт Англії трапився на 55-й хвилині і його зробив саме футболіст “Реалу”.

Під завісу англійські гравці мінімізували свої ризики в контролі м’яча, зрідка “вистрілюючи” контратаками.

Свій наступний матч команда Гарета Саутгейта проведе 18 червня проти Шотландії (16:00). Хорватська збірна цього ж дня зустрінеться з чехами (19:00).

Англія – Хорватія 1:0 (0:0, 1:0)

Гол: 1:0 – 57 Стерлінг.

Англія – Пікфорд, Уокер, Мінгз, Тріпп’єр, Стоунз, Райс, Філліпс, Фоден (Решфорд, 71), Маунт, Стерлінг (Келверт-Льюин, 90), Кейн (Беллінгем, 82).

Хорватія – Ліваковіч, Гвардіола, Віда, Чалет-Цар, Врсалько, Брозовіч (Влашич, 70), Ковачич (Пашаліч, 85), Перішич, Модріч, Ребич (Петкович, 78), Крамаріч (Брекало, 70).

Попередження: Чалет-Цар (42), Ковачич (48), Фоден (64), Брозовіч (66).

• Зазначимо, що сьогодні також відбудеться поєдинок Австрія – Північна Македонія – початок о 19.00.

• А центральним поєдинком дня для всіх українських уболівальників стане перший матч підопічних Шевченка на цьому турнірі. “Жовто-сині” в Амстердамі битимуться з нідерландською збірною.