Швейцарія у божевільному матчі вибиває чемпіонів світу французів з Євро-2020, а Іспанія – Хорватію

Збірна Іспанії в феєричному матчі виходить у чвертьфінал Євро-2020.

На стадіоні “Паркен” в Копенгагені вона була сильнішою віцечемпіонів світу хорватів в додатковий час – 5:3, причому ще за п’ять хвилин до кінця другого тайму іспанці вели в два м’ячі, пише “Обозреватель”.

Піренейці, як і очікувалося, володіли величезною перевагою. До середини першого тайму хорвати лише 27 разів торкнулися м’яча. Дивно, що при такій грі саме “картаті” відкрили рахунок.

Катастрофічний для воротаря Іспанії Унай Симона стався на 19-й хвилині зустрічі. Після пасу Педрі з центру поля голкіпер команди Луїса Енріке несподівано не зміг зупинити м’яч і той опинився в сітці воріт.

Цей момент збентежив “фурію роху”, яка на кілька хвилин втратила контроль над грою. Однак Хорватія скористатися цим не змогла, а на 38-й хвилині пропустила. Затяжна атака іспанців завершилася ударом Гайі метрів з 12, з яким впорався воротар “картатих”, але Пабло Сарабія вдало зіграв на добиванні – 1:1.

Після перерви характер гри не змінився і вже на 57-й хвилині іспанці вийшли вперед. Після навісу зліва Феррана Торреса досвідчений Сесар Аспілікуета головою розстріляв голкіпера суперника Ліваковіча.

Цей м’яч змусив збірну Хорватії великими силами йти вперед. Іспанці ж контролем м’яча вміло збивали темп і вбивали час. Втім, на 66-й хвилині Симону довелося виручати свою команду після того, як захисник “картатих” Гвардіол бив практично в упор.

На 72-й хвилині Альваро Мората втретє засмутив Ліваковіча, але зробив це з положення поза грою. А вже за п’ять хвилин Ферран Торрес після пасу зі штрафного розібрався з Гвардіолом і відправив м’яч у сітку.

На 85-й хвилині Оршіч після прострілу Модріча буквально заштовхав м’яч у ворота Симона, а в компенсований час хорватам вдалося неймовірна атака лівим флангом, після якої той же Оршіч навісив на Пашаліч і той ударом головою відправив м’яч у кут воріт.

Таким чином, гра перейшла в додатковий час. На самому початку першого овертайму Оршіч ледь не влучив в “рамку” ударом метрів з 13. На 96-й хвилині Крамаріч зобов’язаний був забивати, але не зумів переграти Симона з лінії воротарського.

Іспанія покарала суперника за таке марнотратство. На 100-й хвилині Альваро Мората прийняв навіс Дані Ольмо і розстріляв Ліваковіча – 4:3. А ще за три хвилини Оярсабаль з прострілу того ж Ольмо вбив п’ятий м’яч у ворота Хорватії.

мбек сил у “картатих” не вистачило. Іспанія вийшла до чвертьфіналу Євро-2020, де 2 липня в Санкт-Петербурзі зіграє з переможцем пари Франція – Швейцарія.

Хорватія – Іспанія 3:5 д.ч. (1:1, 2:2, 0:2)

Голи: 1:0 – 20, автогол Педрі, 1:1 – 38 Сарабія, 1:2 – 57 Аспілікуета, 1:3 – 76 Ферран Торрес, 2:3 – 85 Оршіч, 3:3 – 90 Пашаліч, 3:4 – 100 Мората, 3:5 – 103 Ойарсабаль.

Франція-Швейцарія

Збірна Франції програла команді Швейцарії в 1/8 фіналу Євро-2020. Команда Дід’є Дешама, пропустивши на самому початку гри, зуміла у другому таймі перевернути матч, але довела його до серії пенальті, де поступилася – 4:5.

Поєдинок розпочався шокуюче для чемпіонів світу. Вже на 14-й хвилині зустрічі нападник Сеферович після навісу зліва класно зіграв головою і відправив м’яч точно в кут воріт Уго Льоріса.

Цей момент увів у ступор французьку збірну. У підопічних Дід’є Дешама зовсім нічого не виходило попереду, а також виникали неймовірні проблеми під час гри один в один.

У свою чергу швейцарці постійно шукали свої шанси на контратаках. Полегшувало завдання команді Петковича і те, що “сині” діяли в абсолютно спокійному темпі, лише зрідка вибухаючи в окремі моменти.

У першому таймі французам так і не вдалося нічого створили біля воріт суперника. Більш того, чемпіони світу жодного разу не потрапили в створ воріт Яна Соммер.

Другий тайм стартував ще більш бентежить. На 55-й хвилині аргентинський арбітр вказав на “точку” в штрафному Франції, але Родрігес з пенальті не зміг переграти Льоріса.

Цей момент надав імпульс грі “синіх”, які через дві хвилини зусиллями Бензема зрівняв рахунок, а ще через 90 секунд Карім оформив дубль.

Такий розвиток подій вдарив по психології швейцарської збірної, яка відверто “попливла”. У Франції почали проходити швидкі атаки, які завершувалися небезпечними ударами.

На 75-й “галльські півні” провели третій м’яч. Абсолютно розкішний удар вдався Полю Погба. Футболіст “Манчестер Юнайтед” з 22-х метрів поклав м’яч точно в “дев’ятку” воріт Соммера.

Громом серед ясного неба став другий м’яч Харіса Сеферовича на 81-й хвилині. Він скористався навісом зправа і, перегравши Рафаеля Варана, знову головою розстріляв Льоріса.

На 85-й хвилині швейцарці забили третій гол, але він був скасований через офсайд. Однак через п’ять хвилин Гаврановіч чудовим ударом з лінії штрафного зрівняв рахунок. Буквально на останній секунді основного часу Кінгслі Коман потрапив в поперечину.

В овертаймі першими момент створили французи, але Соммер впорався з ударом Павара. Після цього гра більше проходила в центрі поля, хоча Швейцарія виглядала більш активно. Франція ж повністю поклалася на контратаки.

Гра прикатилась до серії пенальті, де вирішальним виявився промах Киліана Мбаппе.

Франція – Швейцарія 3:3 (0:1, 3:2, 0:0, 0:0), по пенальті – 4:5

Голи: 0:1 – 15 Сеферович, 1:1 – 57 Бензема, 2:1 – 59 Бензема, 3:1 – 75 Погба, 3:2 – 81 Сеферович, 3:3 – 90 Гаврановіч.