Відбір на ЧС-2022: Україна здобула важливу перемогу

Збірна України перемогла Фінляндію у матчі 7-го туру кваліфікації на Чемпіонат світу 2022 року.

Матч на “Олімпійському стадіоні” в Гельсінкі закінчився з рахунком 2:1 на користь “синьо-жовтих”, пише ТСН.

Команди розпочали зустріч у високому темпі. Вже на третій хвилині фіни створили небезпечний момент – після заблокованого удару від Теему Пуккі воротам Андрія Пятова загрожував Робін Лод, але український воротар у чудовому стрибку врятував свою команду. Зазначимо, що для Пятова це був ювілейний, 100-й поєдинок за національну збірну.

На потужний старт від господарів підопічні Олександра Петракова відповіли результативною атакою. На четвертій хвилині Андрій Ярмоленко з-за меж штрафного правою ногою закрутив м’яч у нижній кут воріт Лукаса Градецкі.

На 15-й хвилині “синьо-жовті” організували хорошу можливість, щоб подвоїти рахунок. Яремчук міг відзначатися голом, але з меж штрафного відправив м’яч поруч з дальньою стійкою.

Тим не менш, фінська команда не розгубилася і на 29-й хвилині зуміла відігратися. Пятов виконав дивовижний сейв, відбивши удар головою Йоеля Пох’янпало після подачі з кутового. Але далі Микола Матвієнко виносом влучив у Пуккі, від якого м’яч полетів до сітки воріт української збірної.

Пропущений м’яч не надломив українських футболістів. На 34-й хвилині наша команда знову вийшла вперед. Яремчук проштовхнув м’яч у сітку воріт фінів після передачі Циганкова, який виконав чи то невдалий удар, чи то хитрий пас.

Другий тайм зустрічі минув у рівній боротьбі. Наприкінці поєдинку фіни усіма силами намагалися уникнути поразки. Найкращий шанс для цього створили вони на 76-й хвилині. Пятов відбив м’яч після удару зі штрафного, а Арауюрі на добиванні не влучив у ворота.

Це перша перемога України у кваліфікації на ЧС-2022 та перша звитяга під керівництвом Петракова.

• Після сьомого туру відбору на ЧС-2022 збірна України з 8 очками посідає другу сходинку групи D. Очолює квінтет з 12 балами Франція. Далі розташувалися Боснія та Герцеговина (6), Фінляндія (5) та Казахстан (3).