Євро-2020: збірна України у бойовому поєдинку все ж поступилася Нідерландам (фото)

Збірна України поступилася у непростому матчі 1-го туру Євро-2020 збірній Нідерландів.
Поєдинок в Амстердамі на легендарній “Йохан Кройфф Арені” завершився з рахунком 3:2 при тому, що до 75-ї хвилини українці програвали 0:2.
Про це пише “Обозреватель”.

Нідерланди з перших хвилин не стали грати першим номером. На перших секундах збірна України влаштувала масивну атаку на ворота Стекеленбурга, захопилася нападом і ледь не пропустила результативну контратаку. Удар де Йонга парирував Бущан.

М’яч не затримувався в центрі поля. На великих швидкостях команди діяли на зустрічних курсах, створюючи реальну загрозу воротам один одного.

На 5-й хвилині Ярмоленко втратив хороший шанс, не дістаючи різку передача з кутового Малиновського.

Відразу ж в атаці голкіпер “Динамо” вдруге поспіль врятував свою команду від голу

Поступово “помаранчеві” перехоплювали ініціативу. Україна всією командою зрушила в низький блок, пішовши в більш щільний захист.

На 10-й хвилині невелике ушкодження отримав Олександр Зубков і Андрій Шевченко відразу відправив розминатися Марлоса, який на 13-й хвилині замінив лівого півзахисника “Ференцвароша”.

Голландці довго перепасовувалися, намагаючись позиційно дістатися до наших воріт. Українці відразу вибухали швидкою атакою.

Після вибухового старту, до 20-й хвилині швидкості істотно впали. На 21-й хвилині Марлос і Яремчук в два паси втекли від голландців, однак форвард “Вест Хема” не став ризикувати, віддаючи далі на хід партеру. Ярмоленко закопався, і в атаці знову довелося отпахівать Бущану.

Україна ненадовго налагодила контроль м’яча, але ні до чого суттєвого це не привело.

До середини тайму Георгій вп’яте врятував команду від голу.

Відчувався дуже великий надлишок емоцій у наших футболістів. Дуже великий обсяг роботи виконував Ярмоленко, встигаючи бити по воротах, і в підкаті відбирати м’яч.

Голландці намагалися якомога вище зробити перехоплення, відразу загострюючи ситуацію. Для цього вони намагалися використовувати будь-яку помарку в прийомі у наших співвітчизників.

Коли м’яч у України, Марлос завжди зміщувався з лівого флангу в центр півзахисту. Іноді навіть йшов направо до Ярмоленко, щоб допомогти йому в просуванні вперед.

До кінця тайму нідерландці накрутили тим і мали кілька стовідсоткових моментів щоб забити перший гол. Але в першому випадку Бущан зміг відбити нереальний удар Війнальдум, а в другому Думфріс з двох метрів не влучив у порожні ворота.

Нам ніяк не вдавалося почати грати в свій футбол. Емоції явно брали верх над свідомістю дій, які здебільшого нагадували хаотичні захисні руху.

Після перерви ситуація не змінилася. Знову голландці підлягає катали м’яч, намагаючись лівим флангом пробитися до воріт.

На 52-й хвилині Віталій Миколенко невдало зіграв на фланзі проти Йонга. Бущан зміг перехопити гостру передачу Думфріса, але набіг з глибини Вейналдум виявився першим на підборі, відкривши рахунок в грі – 1:0.

А на 59-й Нідерланди достроково зняли питання про переможця, забивши другий гол. де Йонг віддав направо на Думфріса, той продавив українську захист практично на лицьовій і повернув назад снаряд під удар Вегхорсту, який з літа зробив рахунок – 2: 0.

У ці хвилини в України гостро відчувався брак лідера. Не було гравця, який міг взяти на себе ініціативу і психологічно оживити гру в нашій команді.

Ближче до кінці зустрічі голландці заспокоїлися. Впевнено лідирували вони грали по рахунку, в той час як українці так і не змогли намацати контргру.

На 75-й хвилині Отримавши пас від Яремчука на лівому фланзі Андрій Ярмоленко зміг шедевральний ударом в дев’ятку скоротити відставання.

У “жовто-синіх” було 15 хвилин, щоб зрівняти рахунок, і на 79-й хвилині Яремчук зміг це зробити.

Малиновський зі штрафного навісив в штрафну, Роман переграв захисників вгорі і головою відправив круглого в дальній кут.

За 5 хвилин до фінального свистка гравець Франка де Бура забили свій третій гол. Вейндал зліва відкотив назад Аке, той навісив у штрафну на дальню штангу, де Думфріс переграв у повітрі Зінченко.

Свій наступний матч підопічні Шевченка проведуть 17 червня проти Північної Македонії (16:00).