Збірна України в історичному матчі здобула першу перемогу на Євро-2020 (фото, відео)

Збірна України здобула першу перемогу на Євро-2020: “синьо-жовті” обіграли Північну Македонію з рахунком 2:1.

Вперше в історії чемпіонатів Старого світу гру обслуговував не європейський рефері – Фернандо Андрес Рапалліні з Аргентини.

Про це пише “Обозреватель”.

Підопічні Шевченка захопили ініціативу з перших хвилин зустрічі та постійно тиснули на суперників. Це часто призводило до “пожеж” біля воріт Дімітревські.

Уперше йому довелося всерйоз вступити в гру на восьмій хвилині зустрічі, коли Малиновський добре пробив з-за меж штрафного, а македонський голкіпер дістав м’яч у нижньому куті.

Буквально тут же Яремчук вийшов віч-на-віч із воротарем, але в останній момент вирішив не бити і спробував викотити “круглого” на порожні ворота. Однак захисник номінальних гостей в останній момент встиг зіграти в підкаті.

Після цього наші суперники провели кілька небезпечних контратак, одна з яких закінчилася небезпечним ударом Ельмаса в бічну сітку. Ще одна спроба македонців була заблокована Матвієнком.

Рахунок у матчі було відкрито на 29-й хвилині. За кілька миттєвостей до гола Ярмоленко не зумів переграти Дімітревські, але заробив кутовий. Після подачі Караваєв красиво скинув м’яч на капітана, а той переправив м’яч у сітку з кількох десятків сантиметрів.

В одній із наступних атак автор першого гола в поєдинку допоміг відзначитися Яремчуку. Він видав ідеальний пас на Романа, який знову вийшов на побачення з воротарем. На цей раз український нападник легко реалізував свій момент.

За п’ять хвилин до перерви легенда збірної Північної Македонії Горан Пандєв відквитав один м’яч, однак у цьому епізоді було зафіксовано офсайд.

Останній шанс України в першому таймі не використав Шапаренко. Півзахисник “Динамо” увійшов до штрафного майданчика гостей, обіграв суперника і вирішив “намалювати” пенальті, за що був покараний жовтою карткою.

Другий тайм розпочався з двох замін у складі македонців і вкрай небезпечного штрафного удару у виконанні Малиновського. Прекрасну спробу Руслана відбив голкіпер.

Через кілька хвилин нашим співвітчизникам дуже не пощастило. Бущан здійснив фантастичний сейв після пострілу з-за меж штрафного, але Караваєв не встиг першим на підбір і вдарив по нозі Пандєва – пенальті. Георгій відбив удар Аліоскі, але не впорався з його добиванням.

Психологічна перевага опинилася на боці гостей. Вони взяли м’яч під контроль і почали постійно створювати напругу біля наших воріт. Бущану знову довелося відбивати дальній постріл Трайковскі, але наш голкіпер із завданням впорався.

На 70-й хвилині Шевченко освіжив лінію атаки, знявши з гри Яремчука та Ярмоленка і випустивши замість них Бесєдіна і Циганкова. Останній міг відзначитися вже в одній із наступних атак, але неточно пробив із меж штрафного майданчика.

На 80-й Україна отримала відмінну можливість знову заволодіти перевагою в два голи. Малиновський пробив зі штрафного, після чого м’яч влучив у руку захиснику. Арбітр подивився відеоповтор і призначив пенальті. До точки підійшов футболіст “Аталанти”, але не переграв Дімітревські.

Надалі йшла дуже нервова гра, яка не запам’яталася небезпечними моментами. Незважаючи на це, в повітрі постійно відчувалася напруга.